PRP Uygulaması

 
 
 

Saça PRP Uygulaması

PRP, hastanın kendi kanındaki trombosit hücrelerinden elde edilen ürünün özel bir yöntemle ayrıştırılarak yeniden hastanın vücuduna enjekte edilmesi işlemidir. PRP saç dökülmesinde etkin bir tedavi yöntemi olarak geçici süreliğine uygulanabilir. PRP ile saç tedavisi ortalama 15 günde bir en fazla 30 dakika uygulanır ve genellikle 3-4 ay sürer. Sonrasında her yıl bir defa uygulanması yeterli olacaktır.

PRP tamamen kişinin kendi kanının alınıp santrifüj edildikten sonra kişiye ince enjeksiyonlarla geri verilmesi işlemi olduğundan hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulama 30-45 dakika sürmektedir.

 
 
 
nedim selim
 
 
 
 
 
nedim selim
 
 
 

Yüze PRP Uygulaması

Açılımı “platelet rich plazma” olan PRP, trombositten zengin plazma anlamına gelir. Hastanın kendi kanındaki trombosit hücrelerinden elde edilen ürünün özel bir yöntemle ayrıştırılarak yeniden hastanın vücuduna enjekte edilmesi işlemidir. Yüz PRP’si cildi canlandırır, parlak bir görünüm kazandırır, daha gergin, daha parlak ve daha taze bir cilde sahip olunmasına yardımcı olur. Hücreleri yenileyerek derinin yaşamsal işlevlerini destekler, kırışıklıkları ve çizgileri giderir, cildi gençleştirir, sivilceleri yok eder, yanık tedavisinde kullanılır, yüzdeki lekelenmeleri yok eder, yara izlerini yok eder ve gözaltı morluklarını giderir.

Hastadan alınan kanın santrifüj işlemi sonrası hastaya enjektörler yardımı ile geri verilmesi ile gerçekleşen tedavide hiçbir yan etki gözlenmez çünkü uygulanan madde tamamen hastanın kendi kanıdır. 30-45 dakika süren bu uygulama seanslar halinde yapılırsa daha etkin bir görünüm sağlanabilir. Uygulama sonrası etkin görünüm süresi 6-12 aydır.

 
 
 
 
 

Gençlik Aşısı Uygulaması

Gençlik aşısı (IAL-Sistem), zamanın etkisiyle kişilerin cildinde oluşan deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tedavinin temelinde cilde uygulanan hyaluronik asit bulunmaktadır. Hyaluronik asit cildin zamanın etkisiyle yitirdiği kolajenin de yapı taşı olması itibariyle, cilde enjeksiyon yoluyla verildiğinde cildin nemli ve parlak kalmasını sağlamakta ve kolajen üretimini tetikleyerek cildin sağlıklı ve sıkı kalmasına etki etmektedir.


 
 
 
nedim selim