Dolgu Uygulaması

 
 
 
Estetik dolgu; zaman içerisinde ciltte azalan maddelerin daha canlı ve parlak bir görüntü elde etmek amacıyla, yerine konulması anlamına gelir. Hyaluronik asit dolgunun etken maddesidir ve en güvenilir estetik dolgu maddesidir. Hyaluronik asit normalde vücutta bulunan bir maddedir. Fakat 30’lu yaşların sonunda artık azalmaya başlar. Estetik dolgu uygulamalarında diğer maddeler ile birlikte vücuda enjekte edilen dolgu hem doğal ve güzel görünmeyi sağlar hem de daha genç görünmemizi sağlar. Ağırlıklı olarak yüz. boyun bölgesinde uygulanan estetik dolgu bunun dışında meme bölgesinde, bacakların düzleştirilmesinde ve eldeki kırışıklıkları gidermek amacıyla da kullanılabilir. 

Yüzde en çok dudak, nazolabial oluklar,  marionette çizgileri ve elmacık kemiğinde kullanılır. Bunların dışında şakaklardaki çukurlaşmaların giderilmesi, kaşların kaldırılması, burun kontürünün düzeltilmesi, çene hattının değiştirilmesi ve başka uygulamalarla tamamı açılmayan kırışıklıkların ortadan kaldırılmasında kullanılır. Dolgu aynı zamanda meme şekillendirme, bacak düzgünleştirme ve eldeki yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırma amacı ile de kullanılabilir.

Hyaluronik asit vücudumuzda yaygın olarak bulunan su tutucu ve dolaşım artırıcı özellikleri olan bir maddedir. Doku tarafından tümü ile metobolize edilmiş özelliktedir. Hyaluronik asit dolgusu yoğunluğuna göre 6 ile 18 ay kalıcı etki sağlar. Dokuyla uyumlu bir madde olduğundan dolayı belirtilen süreler içerisinde kendiliğinden eriyecektir. Dolgunun yapıldıktan sonra geri alınması mümkün değildir. Dolgu uygulaması çok ince iğneler ile gerçekleştirilir. Uygulama ortalama 15 ile 60 dk sürer. İşlem sonrası soğuk uygulama yapılır. Kişisel faktörlere bağlı olarak değişse de kişi hemen günlük yaşama döner.

 
 
 

Dudak Dolgusu Uygulaması

Yaş ilerledikçe vücut kolajen kaybeder ve dudaklar incelmeye, dolgunluklarını kaybetmeye başlarlar. Bu hacim kaybını dudak dolgusu giderebilir ve dudaklarınıza yeniden hacimli bir görüntü sağlayabilir. Ayrıca dudak dolgusu; dudak dolgunlaştırma, dudak şekillendirme, dudak kontürünu belirginleştirme, dudaktaki asimetriyi düzeltme, dudak kenarlarındaki sarkmaları giderme ve dudak etrafındaki sigara çizgilerini giderme gibi estetik görünüşünüzü yepyeni bir forma sokmada da kullanılmaktadır.

Anatomik olarak üst dudak alt dudağın 1-2 mm kadar önündedir ve alt dudak ise üst dudağa göre biraz daha kalındır. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri ile bu görüntüyü kolayca ve sağlıklı bir biçimde dengelemek mümkündür. Uygulama 30 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanır ve hasta günlük hayatına hemen dönebilir. Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte 9-15 aydır.

Dudak dolgusu fiyatları konusunda bilgi almak için kliniğimizle irtibata geçebilirsiniz.
 
 
 
nedim selim
 
 
 
 
 
nedim selim
 
 
 

Nazolabial Çizgilere Dolgu Uygulaması

Nazolabial çizgi, bir diğer adıyla oyuk burun kanatlarının yanından ağız köşelerine uzanan bölgeye denir. Yaş ilerledikçe derinleşen bu çizgilerin belirginliği insanı mutsuz, yorgun veya yaşlı gösterebilir. Hyaluronik asit bazlı dolgular bu olukların doldurulmasında en çok tercih edilen tedavi yöntemidir.

Kişinin ihtiyacına göre oluklara 1 veya 2ml dolgu enjekte edilmesi ile uygulama yapılur. Ortalama 15 dk gibi bir sürede uygulama yapılır. İnce uçlu enjeksiyonlarla yapılan çok kolay bir uygulamadır. Uygulama sonrası kişi hemen günlük yaşamına dönebilir. Yapılan nazolabial dolgu uygulaması etkisini 10 günde gösterir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 9-12 ay gibi bir süre kalıcılığı vardır.

Nazolabial çizgi dolgu uygulaması fiyatları hakkında bilgi almak için bize 0533 292 10 63 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.
 
 
 
 
 

Elmacık (Yanak) Dolgusu Uygulaması

Yüzde oluşan çöküklükler kadınları ve hatta erkekleri de rahatsız eden, yaşlandıklarını düşündürten bir görünümdür. Yüzde oluşan elmacık bölgesindeki çöküklük veya hacim kaybı için zigoma dolgusu kullanılır ve geçici süreli bir estetik görüntü kazandırılır.

Uygulama 15-30 dakika sürmektedir ve sonrasında kişi sosyal hayatına dönebilir. Bu basit uygulama ile kazanacağınız genç ve dinamik görüntü, kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 9-12 ay süreyle sizi mutlu edecektir. Dolgu içeriği hyaluronik asittir ve bu asit vücudunuzda emildiğinden görüntünün devamlılığı için zamanı geldiğinde tekrarlanması tavsiye edilir.

 
 
 
nedim selim
 
 
 
 
 
 
nedim selim
 
 
 

Çene Dolgusu Uygulaması

Dolgu, genellikle yüz bölgesindeki cilt kırışıklıklarını gidermek için kullanılsa da yüzdeki hacim eksikliklerini dolgunlaştırarak gidermek için de kullanılabilir. Bu kullanım alanlarından en yaygın olanı ise çenedir.

Yüzle uyumlu bir çene şekli genel görünümün daha dengeli olmasını sağlamaktadır. Yaklaşık 20 dakikalık bir uygulama ile güçlü bir çene çizgisi hattına ve daha simetrik bir görünüşe sahip olmak mümkündür. Çenenin şekli dolgu malzemesi sayesinde geçici süreliğine istenilen şekle getirilebilir. Uygulama aynı görüntünün devamlılığını sağlamak için ortalama 9-12 ayda bir tekrarlanabilir.

 
 
 
 
 

Burun Dolgusu Uygulaması

Burun dolgusu uygulaması, ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen dolgu yardımı ile burun şeklinin değiştirilmesidir. Rinoplasti tekniği ile burundaki istenmeyen girinti ve çıkıntılar, asimetri bozuklukları ve kontür eksiklikleri giderilerek kolay bir şekilde burun estetiği sağlanabilmektedir.

Uygulama ortalama 30 dakika sürüp kalıcılığı 9-12 aydır. Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına aynı gün devam edebilir. Estetik operasyonlara kıyasla acısız olan bu uygulamada hyaluronik asitli dolgu malzemesi kullanıldığından erişilen görüntü geçici olup vakti geldiğinde tekrarlanarak devamlılığı sağlanabilir.

 
 
 
nedim selim
 
 
 
 
 

Marionette Çizgilerine Dolgu Uygulaması

Dudak kenarı eğimi olarak tarif edebileceğimiz marionette çizgileri bir çok insanın hoşuna gitmeyen bir görüntüdür. Bu çizgiler kişinin üzüntülü veya yaşlı görünmesine neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek için dolgu uygulaması bu çizgilerin doldurulmasında kullanılmaktadır. Çizgilere enjekte edilen dolgu sayesinde kişi daha genç bir çene görüntüsüne sahip olabilir. Fransızcada ipli kukla manasına gelen marionette, özellikle küçük çene yapısına sahip kişilerde tıpkı ipli kuklalarda olduğu gibi ağız kenarından çene hizasına uzanan dikey çizgiye benzediğinden bu bölgedeki çizgilere marionette denilmiştir.

Marionette uygulaması yaklaşık 20-30 dakika süren bir uygulamadır ve kesinlikle ağrısızdır. Kişi uygulama sonrası rahatlıkla günlük hayatına devam edebilir. 7-10 günde uygulamanın etkisi ortaya çıkmaktadır. Uygulama ömrü kişiden kişiye değişmekle birlikte 9-12 aydır,tekrar bu görüntüye kavuşmak için tekrarlanabilir.

 
 
 
nedim selim